Slovenija ostala bez medalje, Španci slave bronzu!

Rukometaši Španije osvojili su bronzanu medalju na Olimpijskim igrama u Parizu nakon pobjede nad Slovenijom rezultatom 23:22.

Utakmica je od samog starta bila neizvjesna, a u prvom poluvremenu se uglavnom igralo gol za gol. Španija je dva puta, a Slovenija jednom imala po dva gola prednosti, ali je prvih 30 minuta završeno neriješenim rezultatom 12:12.

Veliki egal viđen je i u nastavku susreta, gdje se niti jedna ekipa nije uspjela odlijepiti na osjetniju prednost.

Do kraja je viđen tvrd i neefikasan, ali vrlo napet meč. Slovenci su imali posljednji napad za izjednačenje i produžetak, ali su ga odigrali loše i Španija je proslavila veliku pobjedu.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Dolenec sa šest pogodaka, dok je Janc dodao pet. Španiju je predvodio Gomez sa također pet pogodaka, dok je Casado dodao jedan manje.

U borbi za zlatnu medalju od 13:30 igraju Njemačka i Danska.

Izvor: Vijesti.ba